May 17

«Спіймати Кайдаша» розширена версія: чи варто дивитися

Фото: stb.ua

Днями вийшла розширена версія популярного серіалу «Спіймати Кайдаша». Чи варто його дивитися – читайте далі.

Ця стаття була опублікована на сайті infokolo.com.ua, нині також доступна в архіві.

«Кайдаші» стали справжнім феноменом – мільйони українців дивилися цей серіал на карантині. В чому ж його секрет?

Ви не знаєте, що це за серіал?

«Спіймати Кайдаша» вийшов на початку карантину і одразу став популярним. У мережі про серіал можна було прочитати переважно позитивні відгуки.

Секрет, мабуть, у поєднанні класичної української літератури з неприкрашеною сучасністю. Серіал написаний за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

Як і в класичному творі, герої живуть на Полтавщині, але на початку 2000-2010-х роках. Це подружжя Кайдашів — Омелько та Маруся, а також їхні сини — Карпо та Лаврін.

Молодший Лаврін повертається з армії, а старший Карпо несподівано вирішує одружитися. От тут і починається типова сімейна драма з життєвим гумором.

Сюжет серіалу лише віддалено нагадує події оригінальної повісті. Тому «Кайдаші» вийшли надзвичайно актуальними і правдоподібними.

Чому така назва?

«Спіймати Кайдаша» означає стан тужливості, сум, душевні переживання. Омелько Кайдаш саме такий, тому й намагається заглушити душевні переживання за чаркою горілки.

«Спіймати Кайдаша» розширена версія: в чому різниця?

Прем’єрні серії тривали, в середньому, 50 хвилин. Серії у розширеній версії тривають 1 годину. Тобто, 10 хвилин ексклюзиву.

До серіалу додали епізоди, які довелося вирізати на монтажі першої телеверсії. Тому творці серіалу анонсували повну, розширену версію.

Акторка Антоніна Хижняк особливо сподобалася глядачам за роль впертої та норовливої Мотрі // stb.ua

В чому ж різниця? Деякі сюжетні моменти стали більш зрозумілими. В численних інтерв’ю шоуранерка та авторка сценарію Наталка Ворожбит розповідала, що під час монтажу довелося вирізати багато епізодів.

Тепер глядачі можуть побачити серіал таким, як його задумували автори.

Загалом, це хороший український серіал про реальне сімейне життя — норовливість характерів, постійне протистояння дітей та батьків, свекрухи та невісток, сварки з сусідами, а подекуди й складні та заплутані ситуації, у яких немає однозначного вирішення.

Якщо ви ще не дивилися «Кайдашів», то вони однозначно варті перегляду. Персонажі серіалу, до речі, прекрасно втілені акторами, сподобаються та запам’ятаються. Тому що вони такі ж, як і ми — зі своїми характерами та уявленнями про життя, і не завжди чинять правильно. Але їх можна зрозуміти та поспівчувати, а в чомусь, може, й повчитися на їхніх помилках.

Якщо ви вже дивилися, то розширена версія «Спіймати Кайдаша» доповнить ваші враження та розкриє сюжетні деталі, невідомі раніше. Переглянувши вдруге, деякі епізоди сприймаєш по-іншому, більш цілісно.

Подивитися «Спіймати Кайдаша» розширена версія можна тут, абсолютно безкоштовно та легально. Хоч і з рекламою, але навіть вона не зіпсує враження від серіалу.

Легке кіно для релаксу — 31 фільм на кожен вечір місяця

Чи буде другий сезон?

На превеликий жаль для фанатів, продовження серіалу не буде. Принаймні, так заявляла Наталка Ворожбит. За її словами, «Спіймати Кайдаша» для неї — це завершена історія. Хоча, сюжет серіалу дозволяє продовжити далі.

Та все ж, очікувати на другий сезон, мабуть, не варто. Адже сценарій першого сезону пані Ворожбит писала близько 2-х років. Навряд чи продюсери чекатимуть на сценарій нового сезону стільки ж, переконана шоуранерка серіалу.

Читайте важливі новини в телеграм-каналі HEADLINE. Там важливі новини, зрозуміла аналітика та власний погляд на події.