February 3

Портников: «Слуга народу» розкололася, бо в партію набирали всіх підряд

Розкол президентської фракції «Слуга народу» був передбачений ще тоді, як формувалася партія з часто випадкових людей, які довіряли Зеленському.

Це архівний матеріал з сайту Infokolo. Оригінальна публікація була зроблена на сайті 04.04.2020.

Так вважає політичний оглядач і публіцист Віталій Портников. Свою думку він висловив в ефірі «Еспресо TV».

Infokolo наводить його слова повністю.

Очевидно, що розкол у фракції «Слуга народу» передбачався ще тоді, коли її формували.

Про це, до речі, говорив один з батьків цієї фракції, тодішній керівник Офісу президента Андрій Богдан. І він теж говорив про якість депутатів, яких обрали виборці і навіть не цікавилися, за кого вони голосують.

Тільки маючи на увазі довіру до Володимира Зеленського і тих людей, яких він рекомендував. А сам президент 90% цих людей не знав і в очі не бачив! Багато хто просто випадково записувався в списки народних депутатів. Як і потім, випадково, «по приколу» записувався в списки міністрів.

І ми бачимо, що цих урядовців змінюють буквально за кілька тижнів, як це відбулося з міністрами охорони здоров’я і фінансів, а кандидатуру міністра енергетики (якого Зеленський хотів порекомендувати на позачерговому засіданні Верховної Ради) так і не призначили, бо президент відкликав свою пропозицію.

Хочу нагадати, що це ж саме відбувалося, коли формувався склад уряду Дениса Шмигаля.

Цей розкол може мати досить серйозні наслідки, тому що весь час тепер фракції «Слуга народу», а по факту президенту Володимиру Зеленському (який зберігає контроль над частиною цієї фракції) доведеться вдаватися до ситуативних коаліцій з опозицією.

І мені хотілося, щоб це були коаліції з «Європейською солідарністю» і «Голосом». Можливо, з «Батьківщиною», коли не буде таких принципових розбіжностей, а не з «ОПЗЖ».

Тому що ми розуміємо, що ситуативна коаліція з «Опозиційною платформою» не на користь Україні.

Підписуйтесь на Infokolo в Telegram та Facebook. Там тільки важлива інформація.

Фото: bykvu.com