February 13

Нормального життя після карантину не варто очікувати — Портников

Після карантину нас чекають економічні труднощі, некомпетентність влади і дестабілізована Росія.

Це архівний матеріал з сайту Infokolo. Оригінальна публікація була зроблена на сайті 15.04.2020.

Таку думку висловив журналіст і політичний оглядач Віталій Портников під час інтерв’ю на Ukrlife TV.

Портников вважає цілком можливим те, що людству вдасться приборкати коронавірус за 5-6 місяців або вірус мутує та стане менш агресивним.

«Що означає нормальне життя в нашому розумінні? Ми ж не в Німеччині і не в Швейцарії. Ми опинимося після епідемії на руїнах української економіки, з некомпетентною владою і з дестабілізованою Росією на кордоні. Тому в нас нормального життя в найближчі роки не передбачається», — сказав журналіст.

«Економічні труднощі, проблеми, від’їзд значної частини населення, дестабілізація, суспільно-політичні конфлікти. Смерть і сльози, як кажуть. Це я можу з впевненістю передбачити. Незалежно, від того, коли епідемія закінчиться», — переконаний Віталій Портников.

Певні кризові тенденції були в Україні ще до пандемії. Але карантин лише погіршує цю ситуацію.

«Ми потрапили в кризову ситуацію ще до епідемії. І карантин тільки погіршує цю ситуацію. Тому що ми щодня живемо і розуміємо, що те чи інше підприємство може скорочувати людей. Те чи інше виробництво закриється. Кафе, ресторан чи якийсь салон краси не відкриється. Це ж все робочі місця.

Я вже не кажу про те, що можна все, що завгодно відкрити, а якщо в населення немає платоспроможності, тоді хто до тебе піде?», — сказав Портников.

Незрозумілою буде ситуація з кордонами. Одні держави можуть їх відкрити, інші – ще ні. Авіаперевезення поки не відновлять, і це створюватиме певні труднощі у подорожах світом.